2009
A-1/1 group

Age: 6-9, 9DLS
1 Harutyunyan Tigran
2 Tumanyan Gena
3 Minasyan Edgar


A-1/2
group
Age: 6-9, 9DLS
1 Davityan Edmond
2 Kocharyan Viktor
3 Mkrtchyan Artur

A-1/3
group
Age: 6-9, 9DLS
1 Baghdasaryan Tigran
2 Torosyan Andranik
3 Grigoryan Rafik
A-2/1 group
Age: 10-12, 9DLS
1 Kirakosyan Karlen
2 Xachatryan Davit
3 Djanazyan Arman
A-2/2 group
Age: 10-12, 9DLS
1 Movsisyan Harutyun
2 Zaqaryan Ruben
3 Martirosyan Miqayel
A-3 group
Age: 13+, 9DLS
1 Hayrapetyan Artak
2 Xachatryan Jon
3 Novhannisyan Artak
A-4/1 group
Age: 6-9, 8DLS
1 Vardanyan Davit
2 Jamkochyan Hayk
3 Avetisyan Vahe
A-4/2 group
Age: 6-9, 8DLS
1 Simonyan Gagik
2 Aleqsanyan Tigran
3 Hakobyan Vanush

A-5 group
Age: 10-12, 8DLS
1 Hayrapetyan Andranik
2 Manukyan Aram
3 Ayvazyan Grigor

A-6 group
Age: 13+, 8DLS
1 Karapetyan Artash
2 Enoqyan Harutyun
3 Gasparyan Karen
A-7 group
Age: 6-9, 7DLS
1 Ayvazyan Tigran
2 Samvelyan Gor
3 Sahakyan Hrachik
A-8 group
Age: 10-12, 7DLS
1 Musayelyan Davit
2 Nazaryan Smbat
3 Hakobyan Sevada
A-9 group
Age: 13+, 7DLS
1 Grigoryan Vahe
2 Ayvazyan Arman
3 Petrosyan Taron
A-10 group
Age: 6-9, 6DLS
1 Engibaryan Harutyun
2 Ghazaryan Armen
3 Hovhannisyan Samvel
A-11 group
Age: 10-12, 6DLS
1 Vardanyan Anri
2 Xachatryan Harutyun
3 Qurdushyan Karen
A-12 group
Age: 13+, 6DLS
1 Grigoryan Gevorg
2 Poghosyan Artashes
3 Bejanyan Ara
A-13 group
Age: 6-9, 5DLS
1 Petrosyan Edgar
A-14 group
Age: 10-12, 5DLS
1 Habarcumyan Stepan
2 Papyan Suren
3 Durgaryan Nikolay
A-16 group
Age: 9-12, 4DLS
1 Badalyan Tigran
2 Hunanyan Sergey
3 Ghazanchyan Filip
A-17 group
Age: 13+, 4DLS
1 Suqiasyan Garnik
2 Karapetyan Artur
3 Arustamyan Hovhannes
A-18 group
Age: 9-12, 3DLS
1 Suqiasyan Vardan
2 Araqelyan Aram
3 Daveyan Vahe, Chernishev Sergey
A-19 group
Age: 13+ , 3DLS
1 Aghabekyan Volodya
2 Abrahamyan Hovhannes
3 Lalayan Vardan
A-20 group
Age: 10-13, 2DLS
1 Ghazaryan Tigran
2 Manukyan Davit
3 Margaryan Narek
A-22 group
Age: 6-12, 1DLS+
1 Tamazyan Hakob
2 Darmanyan Edgar
3 Amirxanyan Xachik, Hambarcumyan Gor
A-23 group
Age: 13+, 1DLS+
1 Vardanyan Albert
2 Tovmasyan Arabo
3 Hakobyan Harutyun
B-1 group
Age: 6-12, Girls
1 Babayan Mariam
2 Davulchyan Siran
3 Shirinyan Qristine
G-1 group
Age: 6-11, Creation Kata
1 Badalyan Tigran
2 Chernishev Sergey
3 Hovhannisyan Samvel
G-2 group
Age: 12-14, Creation Kata
1 Aghabekyan Volodya
2 Davtyan Vrej
3 Balagyozyan Argisht
G-3 group
Age: 15+, Creation Kata
1 Tovmasyan Arabo
2 Vardanyan Albert
3 Davulchyan Siran
D-1 group
Age: 6+, Kata with weapons
1 Mikoyan Artush
2 Stepanyan Mushegh
3 Chernishev Sergey,
Vardanyan Albert


E-1 group
Age: 6+, 9DLS+,
Team championship

1 "Avan" branch of Yerevan
Suqiasyan Garnik, Badalyan Tigran, Karapetyan Artur
2 "Avan" branch of Yerevan
Vardanyan Albert, Galstyan Hayk, Mkrtchyan Sarqis
3 Leading school of federation
Hovhannisyan Artur, Hakobyan Harutyun, Xachatryan Manuk
      


   GRANDSHIP winner Tigran Badalyan (AVAN)
 
Age: 10+, 5 DLS + 1st places
1 Badalyan Tigran
2 Aghabekyan Volodya
3 Tovmasyan Arabo